tutaj jesteś: Strona główna > Lista projektów > Opis projektu

Zobacz, jak Polska zmienia się dzięki Funduszom Europejskim

Opis projektu

 
powrót do listy drukuj
zapisz projekt jako PDF
 

turystyka
tytuł projektu:
Program wykorzystania obszarów rekreacyjnych Łodzi w celu stworzenia Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Sportowo-Konferencyjnego - etap I "Hala widowiskowa"
nazwa beneficjenta:
Miasto Łódź
województwo:
powiaty:
łódzkie
m. Łódź, łaski, zduńskowolski
fundusz:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
program:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego
działanie:
III.5. Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna
dziedzina:
turystyka
wartość projektu:
284 729 138.80 zł
dofinansowanie z Unii Europejskiej:
84 989 365.67 zł
ocena:
1
punktor projekt realizowany
w latach 2007-2013
Opis projektu

Przedmiotem projektu była budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej w Łodzi oraz zagospodarowanie terenów wokół obiektu (drogi, zieleń, oświetlenie).

Hala może pomieścić jednocześnie ponad 12 000 widzów na miejscach siedzących (z czego ponad 10 000 stanowią miejsca stałe). W przypadku koncertowego wykorzystania płyty głównej o powierzchni 3500 m² obiekt może obsłużyć nawet do 15 000 osób. Hala posiada parking na 1500 miejsc postojowych. Powierzchnia użytkowa obiektu to około 26 000 m², w ramach których oprócz zespołu głównego odwiedzający "Atlas Arenę" skorzystać mogą z restauracji oraz gabinetu odnowy biologicznej.

Poszczególne pomieszczenia hali rozmieszczone są na pięciu kondygnacjach. Dwie z nich - parter i pierwsze piętro - poniżej poziomu terenu otoczone są fosą komunikacyjną. Wejście publiczności odbywa się z pierścienia obiegającego halę, przez dwanaście mostów prowadzących bezpośrednio na poziom widowni. Ponadto obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, poprzez dojazd do pomieszczeń parteru (areny sportowej) za pomocą wind oraz wydzieleniu na zakolach widowni miejsc dla widzów na wózkach.

Dla bardziej wymagających gości hala dysponuje jedenastoma lożami VIP-owskimi z tarasem. Z wyposażenia technicznego hala posiada dwie elektroniczne tablice wyników, cztery ekrany multimedialne LED, zaś dla bezpieczeństwa osób w niej przebywających monitorowana jest przez 140 kamer i 600 czujników przeciwpożarowych.

"Atlas Arena" oferuje kompleksową obsługę zarówno dla organizatorów imprez sportowych jak i estradowych. Obiekt wyposażony jest w profesjonalną salę rozgrzewkową wraz z drugim boiskiem. Modułowo zbudowane szatnie łatwo mogą zmieniać się w garderoby dla artystów. Nowa hala wyposażona jest w rozkładane boiska do siatkówki, koszykówki, a także piłki ręcznej (parametry techniczne boisk i nawierzchni spełniają wszelkie wymogi międzynarodowych federacji m.in. IAAF, FIHB, FIBA, FIVB). Istnieje w niej także możliwość położenia sześciotorowej bieżni o długości 200 metrów. Ukształtowanie i sposób konstrukcji płyty głównej umożliwia ulokowanie na niej lodowiska, a nawet basenu z wodą.


powrót do listy
 


separator dolny

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz
Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2007-2019
Fundusze europejskie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Unia Europejska